11.06.2015

Niepokorne

Witajcie kochani, zapraszam Was na post z recenzją :)


Autor : Agnieszka Wojdowicz  
Tytuł: Niepokorne. Eliza 
Liczba stron : 432

Cykl: Niepokorne 
Ocena: 8/10

Niepokorne to seria o kobietach, które mimo wielu przeciwności losu spełniają swoje marzenia. Eliza, Klara i Judyta mimo ciężkich czasu dla pań ( akcja książki dzieje się w 1895r) edukują się, walczą o siebie i o to co kochają, mimo, że muszą zapłacić dużą cenę za szczęście nie poddają się i dążą do niego. 

Eliza Pohorecka jako jedna z pierwszych kobiet zaczyna naukę na Uniwersytecie Jagielońskim. Jej studenckie życie niestety nie zaczyna się szczęśliwie. Podczas podróży do Krakowa Eliza jest jedynym świadkiem morderstwa. Jako się później okazuje, morderstwo to jest jednym z zaplanowanych przestępstw. Sprawę prowadzi Anton Wiebracht, który nie będzie pannie Pohoreckiej obojętny. 
Życie i nauka w Krakowie nie jest łatwe, ale dziewczynę na szczęście wspierają przyjaciółki Klara Stojanowska- idealistka i emancypantka, która prowadzi swoją własną wojnę z konserwatywnym ojcem oraz Judyta-Żydówka z Kazimierza, która ucieka z domu z namiętności do mężczyzny i miłości do sztuki, kobieta, która chce być wolna i chce sama decydować o sobie. Mimo, że te dziewczyny są bardzo różne to jednak coś je łączy, każda z nich jest niepokorna.

Książka autorstwa Pani Agnieszki Wojdowicz jest bardzo dobra. Pomysł na fabułę jest ciekawy i nie nudzący. Bohaterki są różne, ich historie są zupełnie inne a jednak w pewnym momencie się stykają. Najbardziej polubiłam Elizę, ma ona mocny charakter, umie walczyć o swoje i ma serce wypełnione miłością, jej historia również jest moją ulubioną z całej trójki.
Polecam tą powieść bo jest świetnie napisana, szybko się czyta, nie nudzi i jest ciekawa. Autorka miała dobry pomysł na fabuła i nie zmarnowała go. Czekam na kolejne części bo mam wielką ochotę je przeczytać a Wam gorąco polecam pierwszą część cyklu "Niepokorne".


Opis książki z okładki:
"Niepokorne" to trylogia opowiadająca o wyjątkowych kobietach, których zawiłe losy splatają się w scenerii młodopolskiego Krakowa. Eliza Pohorecka, Klara Stojnowska i Judyta Schraiber spełniają swoje marzenia kosztem wyrzeczeń i trudnych kompromisów, nierzadko płacąc wysoką cenę za szczęście.

Jest jesień 1895 roku. Eliza Pohorecka dotąd uczyła się zawodu w otwockiej aptece, lecz opuszcza Kongresówkę, gdy jako jedna z pierwszych kobiet zostaje przyjęta na Uniwersytet Jagielloński. W cesarsko-królewskim Krakowie, pełnym uprzedzeń i konwenansów, będzie musiała się zmierzyć z niechęcią wykładowców wydziału farmacji, z tragiczną przeszłością rodziny i z zakazanym uczuciem.
Eliza na szczęście nie jest sama. Otuchy podczas dokonywania niełatwych wyborów dodaje jej Klara Stojnowska, idealistka i emancypantka. Ona także prowadzi swoją prywatną wojnę - przeciwko konserwatywnemu ojcu, profesorowi krakowskiej uczelni.Tymczasem Judyta Schraiber, Żydówka z Kazimierza, ucieka z domu - z namiętności do mężczyzny i z miłości do sztuki. Stara się zostać malarką, bierze lekcje u młodego Staszka Wyspiańskiego, na każdym kroku walcząc o swoją niezależność. Nie wie jednak, że już wkrótce będzie musiała bronić czegoś równie cennego: tożsamości.

Choć Eliza, Judyta i Klara z pozoru bardzo się różnią, coś je jednak łączy.
Każda z nich jest niepokorna…
Książka bierze udział w wyzwaniu:


Oraz zalicza się jako "W tytule jest imię":


Piosenka na dziś:


INNA 

10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa fabuła, książka mnie zainteresowała, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka może i by mnie zaciekawiła, gdyby lata w których toczy się akcja były współczesne :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te lata dodają książce tylko uroku, nic nie odejmują :)

   Usuń
 3. Bardzo, bardzo chcę przeczytać!
  Cała seria mnie ciekawi!

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam już o tym cyklu i jeśli będę miała tylko okazję, na pewno przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. No cóż, piosenka widzę bardzo dopasowana ("Stronger") ^^ Ale książka nie moje klimaty xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze staram się dopasować piosenkę do książki :)

   Usuń
 6. Słyszałam o tej serii, ale na razie mam kilka serii, które zaczęłam i jeszcze nie skończyłam, więc póki co muszę sobie darować, ale nie mówię nie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jednak spasuję, gdyż wolę powieści osadzone we współczesnych realiach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo chce przeczytać tę książkę. Tylko dobrego o niej słyszałam, że na pewno będę miała dużo wymagania :)

  OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz bardzo dziękuje, są one dla mnie bardzo ważne i motywują mnie do dalszego pisania bloga.
Jak już komentujesz to zostaw link do swojego bloga, dzięki temu łatwiej będzie mi się odwdzięczyć :)