25.04.2015

Mroczne umysły

Dzień dobry :)
Zaparaszam Was na recenzje książki pt. "Mroczne umysły". Mam nadzieje, że recenzja Wam się spodoba :)

Autor : Alexandra Bracken
Tytuł: Mroczne umysły
Liczba stron : 
456
Cykl: Mroczne umysły

Ocena:8/10

"Jesteśmy wyjątkowi nie ze względu na to, kim jesteśmy, ale ze względu na to, kogo mogą z nas zrobić."

Ruby jest niezwykła, umie zaglądać do umysłów. Potrafi oglądać wspomnienia, tworzyć nowe i wymazywać je, dziewczyna umie też kontrolować czyjś mózg. Jej moc jest bardzo przydatna, może czynić wiele dobrego, ale też wiele zła, wszystko zależy od tego w czyje ręce trafi Ruby i do jakich celów ludzie będą ją chcieli wykorzystać.

W dniu swoich dziesiątych urodzin Ruby zostaje zabrana z domu. Razem z innymi dziećmi zostaje wpakowana do autobusu pełnego odmieńców. Dziewczyna zostaje wywieziona do tajemniczego obozu, w którym podobno mają pomóc uzdrowić dzieci dotknięte chorobą zwaną OMNI. Niestety obozy okazują się istnym piekłem na ziemi. Państwo zrobiło z dzieci tanią siłę roboczą, zamiast im pomagać to ich wykorzystują. Każdy dzień w tym miejscu jest katorgą. Jest jednak szansa dla Ruby, pewna organizacja zwana "Ligią dzieci" chcę ją wyciągnąć z obozu po tym jak okazało się, że zamiast być Zieloną dziewczyna jest Pomarańczową. Co się stanie kiedy Ruby odkryje prawdę o Lidze? Czy podjęta przez nią decyzja będzie dobra? Kim jest Liam, Pulpet i Zu? Czy dziewczyna w końcu otrzyma życie o jakim marzy? 

Książek pt. "Mroczne umysły" czytałam po raz drugi i muszę przyznać, że wywołała we mnie wiele emocji mimo, że wiedziałam co się wydarzy. Historia Ruby i jej przyjaciół jest wzruszająca, to jaka drzemie w nich siła jest niesamowite. Wiele scen czytałam ze łzami w oczach, czasem ze wzruszenia a czasem ze śmiechu.Autorka wykreowała postacie, których nie da się nie lubić.

„Mroczne umysły” to jedna z tych książek, które pozostawiają po sobie ślad, myśli się o niej jeszcze długo po jej skończeniu. Historia wymyślona przez Alexandre Bracken jest wciągająca, akcja ciągle się toczy, nie ma chwili nudy. Czyta się ją bardzo szybko. Polecam tę książkę wszystkim osobom, które lubią tajemnicze historie z wątkiem nastoletniej miłości. Naprawdę warto ją przeczytać. Polecam.

Książka bierze udział w wyzwaniu:

Oraz zalicza się do  Książkowe wyzwanie 2015 jako Autorem jest kobieta:

Piosenka na dziś:
Do posta 
INNA 16 komentarzy:

 1. Uwielbiam Mroczne Umysły, a Ruby jest jedną z moich ulubionych postaci książkowych.
  Pozdrawiam :)
  of-books-and-coffee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojejku, widzę, że wrażenia kompletnie inne niż u mnie... Ja tę książkę w zasadzie przemęczyłam - miałam wrażenie, że była pisana ciężkim, topornym językiem, wszystko było też dla mnie niezbyt interesująco przekazane. W każdym razie cieszyłam się, gdy była już za mną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam na półce tę książkę i już nie mogę się doczekać czytania ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część i mnie się podobała :) ale kolejnej nie przeczytałam do końca i natychmiast się jej pozbyłam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach od dłuższego czasu...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach tę serię. Tylko na razie z wolnym czasem u mnie krucho.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach i już nie mogę się jej doczekać,ale nie mogę nigdzie u mnie w mieście znaleźć 1 tomu,wszędzie widzę 2 i 3, ale 1 nie ma :(
  http://karmeloweczytadla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Już od dawna mam ochotę na tę książkę i myślę, że już niedługo się za nią wezmę.

  http://czytacznaczy-zyc-drugi-raz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy post :) wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam pierwszy i drugi tom, a oba niesamowicie mi się podobały, teraz nie mogę się doczekać aż sięgnę po trzeci i po nowelki:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Coś czuję, że może mi się spodobać :D Gdy tylko przeczytam to co już sobie zaplanowała, to na pewno się za nią zabiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam opis tej książki. Twoja recenzja jest zachęcającą, ale jakoś nie mogę się przekonać do tej książki..... Może w przyszłości ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. Wcześniej sobie myślałam, że nie przeczytam tej trylogii, ale od dłuższego czasu zaczynam się zastanawiać, bo wszyscy tak zachwalają :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak ja chcę mieć tą książkę. U mnie w bibliotece jej nie ma, a strasznie chcę ją przeczytać sama nie wiem czy jej nie kupie :3
  http://tiggerssreads.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. "Mroczne umysły" wprowadziły mnie w nastrój smutku i przygnębienia. Świat wykreowany przez autorkę jest bardzo trudny i niepokojący. Pewnie dlatego drugi tom tak mi nie idzie:(

  OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz bardzo dziękuje, są one dla mnie bardzo ważne i motywują mnie do dalszego pisania bloga.
Jak już komentujesz to zostaw link do swojego bloga, dzięki temu łatwiej będzie mi się odwdzięczyć :)