02.02.2018

Książkowe podsumowanie roku 2017!

Hej, hej! Post z podsumowaniem roku 2017 planowałam zamieścić wcześniej, niestety mój sprzęt do "pracy" odmówił mi posłuszeństwa, na szczęście mam już nowy sprzęt i mogę wrócić do pisania. Zapraszam na książkowe podsumowanie roku 2017.

1.Przeczytane książki:
Styczeń:
1.Dżuma 208str
2.Istoty ciemności 492str
3.P.S. I like you 392str
4.Kiedy odszedłeś 496str
Łączna ilość przeczytanych stron 1588 (4 ksiażki)

Luty:
5.Co, jeśli... 400str
6.Hopeless 380 str
7.Pod presją 320str
8.Chłopak na zastępstwo 400str
9.Kochani dlaczego się poddaliście? 305 str
Łączna ilość przeczytanych stron 1805 (5 książek)

Marzec
10.Fatalna lista 408str 
11.Nigdy nie jesteś sama 416 str
12.Gałęziste 462 str
Łączna ilość przeczytanych stron 1286 (3 książki)

Kwiecień:
13.Never Never 392 str
14.Czarodziejka 432 str
15.Wymyśliłam Cię 392str 
16.Dzikie serca 264str
17.Korona 304 str
Łączna ilość przeczytanych stron 1784 str (5 przeczytanych książek)

Maj:
18.Dziewczyny z Syberii 307str
19.13 powodów 272 str
20.Chłopak z innej bajki 352 str
Łączna ilość przeczytanych stron 931 str (3 przeczytane książki)

Czerwiec:
21.Uwięzione 397str
22.Sisi. Cesarzowa mimo woli 368str
23.Sisi. Samowolna cesarzowa 384str
24.Kształt gruszki 344str
25. Miłość i kłamstwa 416 str
Łączna ilość przeczytanych stron 1909 str (5 przeczytanych książek)

Lipiec:
26.Podniebny lot 320 str
27.Pod samym niebem 328 str
28.Uziemieni 378 str
Łączna ilość przeczytanych stron 1026 str (3 przeczytane książki)

Sierpień:
29.Pokolenie Ikea 194 str
30.Pokolenie Ikea. Kobiety 344 str
32.Kiedy pada deszcz 550 str
Łączna ilość przeczytanych stron 1088 (3 przeczytane książki)

Wrzesień:
33.Cierpienia młodego Wertera 112 str
34. Pan Tadeusz 336 str
Łączna ilość przeczytanych stron 448 str (2 przeczytane książki)

Październik:
35.Opowieść podręcznej 368 str
36. Grzesznik 472 str
37.Dziady cz IV 44 str
38. Dziady cz III 147 str
Łączna ilość przeczytanych stron 1049 (3 książki)

Listopad:
39. Pierwsza na liście 352 str
40.Kordian 128 str
41.Pan Przystojny 304 str
42.Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana 560 str
43.Nie-Boska komedia 110str
44.Wróć, jeśli masz odwagę 353str 

45.Ponad wszystko 328 str
46.November 9 336str
47.Faust cz1 190str
Łączna ilość przeczytanych stron 2661 (9 książek)

Grudzień:
48. Szkoła żon 224 str
49.Hatszepsut 352str
50.Mleko i miód 400 str
51.Szczęście w cichą noc 176str
52.Hygge. Duńska sztuka szczęścia 224str
53.Miłość kąsa 323 str
54.Pensjonat marzeń 256str
Łączna ilość przeczytanych stron 1955 (7 książek)


W roku 2017 udało mi się przeczytać 54 książek, co uważam za całkiem dobry wynik :) Przeczytałam dokładnie 17500 str co daję ok . 47 strony na dzień. Z liczby stron również jestem zadowolona, co prawda nie udało mi się osiągnąć wyniku 50 na dzień, ale i tak jest dobrze. Mam nadzieję, że 2018 rok będzie jeszcze lepszy! 

Najlepszym czytelniczym miesiącem okazał się listopad (2661 stron, 9 książek) a najgorszym wrzesień (448 strony, dwie książki). 

A teraz zapraszam na mój top 5 książek z 2017 roku, kolejność nie jest przypadkowa, bowiem ułożyłam je od najlepszej do mniej bardzo dobrej.

"November 9" Colleen Hoover to historia Bena i Fallon, która zaczyna się od przypadkowego spotkania w restauracji. Ta niepozorna znajomość przemienia się w coraz to silniejsze uczucie. Mimo, że różnią się oni pod wieloma względami to dogadują się doskonale. Niestety ciężko jest im się poznać na wylot, bo w ciągu roku spędzają tylko jeden dzień razem. Jest to bardzo problematyczne, bowiem przez resztę 364 dni dzieję się u nich wiele i zachodzą zmiany, które ta druga osoba musi przyswoić w ciągu 24 godzin. Każdy z nich skrywa pewne tajemnice, a mimo to przyciągają się tak mocno, że nie mogą o sobie zapomnieć. Książka ta nie jest zwyczajna, a jej forma sprawia, że czytelnik nie do końca poznaje bohaterów i ich historię, w każdym rozdziale poznajemy ich po trochu, co roku dowiadujemy się o nich coś więcej. Jest to poruszająca pozycja, o sile miłości, przyjaźni i przetrwaniu w dzisiejszym świecie. Życie nie jest łatwe i często trzeba dokonywać trudne wybory i o tym również opowiada ta książka. Polecam serdecznie, bez dwóch zdań jest to jedna z najlepszych lektur, które miałam okazje czytać! :))2.Opowieść podręcznej- 10/10

"Opowieść podręcznej" to książka, opisująca historie USA, które w niedalekiej przyszłości powraca do korzeni. Kobiety zostały pozbawione władzy i wolności słowa. Panuje bezpłodność, dlatego pojawiły się Podręczne. Kobiety surykatki, które bogate rodzinny wykorzystują do rodzenia im dziecka. Komendant zapładnia swoją Podręczna podczas Ceremonii, w której bierze również udział, jego żona. Świat wymyślony przez Margaret Atwood jest straszny, ale jednocześnie fascynuje. Świat tak różny od tego, w którym dziś żyjemy, a mimo tak realny- proszę nie zrozumieć mnie źle, historia wymyślona przez autorkę, jest straszna, wręcz okropna, ale powody przez, które doszło do "powrotu do korzeni" są realne, zostało, to wszystko bardzo dobrze przemyślane. Nigdy w życiu nie chciałabym się znaleźć w świecie, w którym żyje Freda. To, że żyję na łase Komendanta i jego Żony, to jak jest poniżana i traktowana jest okropne, przeraża mnie to jaką władze ma nad kobietami państwo. Mimo, to po dłuższych przemyśleniach rozumiem, a raczej potrafię przyjąć fakty, dlaczego do tego doszło. Świat, w którym żyje Freda jest okrutny, ale bardzo interesujący. Polecam każdemu, by móc się przekonać do czego mogą doprowadzić działania ludzi, zobaczyć jak świat może stać się okrutny. Świetna, choć bardzo wstrząsająca i smutna książka. Polecam

3.Mleko i miód - 10/10
"Mleko i miód" to zbiór wierszy, które opowiadają o kobietach, miłości, stracie i bólu. W wierszach Rupi Kaur została zawarta opowieść pełna emocji i prawdy. Każdy z nas, zarówno kobieta jak i mężczyzna znajdzie tutaj słowa, z którymi może się utożsamiać. Niektóre wiersze są krótsze, niektóre dłuższe, ale każde są wypełnione emocjami, opisują prawdę. Osobiście pochłonęłam "Mleko i miód" w dwa wieczory, mogłabym i w jeden, ale chciałam choć trochę rozkoszować się poezją Kaur. Teraz lubię siadać i otwierać książkę na pierwszej, lepszej stronie i czytać, mam też również kilka swoich ulubionych, do których wracam częściej (mogę szczerze napisać, że nawet codziennie). Serdecznie polecam tę piękna i prawdziwą pozycję. Wiersze Rupi Kaur nie tylko są szczere, ale co najważniejsze opisują emocję, z którymi zmaga się każdy z nas.


"Wróć, jeśli masz odwagę" Estelle Maskame to piękna i wzruszająca książka. MacKenzie to nastolatka, która pochodzi z małego miasteczka w Kolorado. Ma ona bliskich przyjaciół, na których może liczyć,poukładane życie, odnosi sukcesy w szkole. Jej rodzina kiedyś przeżyła wielką tragedię, która odcisnęła swoje piętno na każdym domowniku. To zdarzenie zostawiło po sobie wielki ślad, jest skazą, przez, którą dziewczyna nie mogła być opoką dla swojej przyjaciółki, ani chłopaka, z którym zaczynało łączyć ją coś więcej. Kiedyś jedno wydarzenie zmieniło ją, teraz pewne zdarzenie niespodziewania zmienia i obraca o sto osiemdziesiąt stopni życie bliskich jej osób. Sytuacja ta sprawia, że Kenzie paraliżuje strach, a ku jej drodze do szczęścia pojawiają się coraz to nowe przeszkody. Książka ta opowiada o stracie, pokonywaniu lęków i o tym, że warto przełamywać bariery, które mamy w sobie. Kenz straciła kiedyś bliską jej osobę, przez to w jej domu zaczęły się pojawiać problemy. Ona sama nie wie jak radzić sobie z żałobą, boi się jej. Z powodu swojej traumy woli odsunąć się od przyjaciółki Dani i jej brata Jadena. Dziewczyna jednak nie może zapomnieć o Hunterach. W małym miasteczku jest naprawdę ciężko ignorować ludzi bez końca, a ich ponowne spotkanie było do przewidzenia. Śmierć jest nieuniknioną częścią naszego życia, tak samo jak i żałoba. Każdy po prostu przechodzi ją inaczej, i o tym również pisze Estelle. Każdy z bohaterów książki musi poradzić sobie zarówno ze stratą i bólem, pokonać swoje własne demony. Jest to pozycja zarówno dobra dla nastolatków jak i dojrzałych osób. Polecam serdecznie! 

"Dzikie serca" to opowieść o dwójce młodych ludzi, o Savvie i Cameronie, którzy chodzą do Brooks Academy. Jest to szkoły dla uczniów wyrzuconych z innych placówek. Nie chodzą tam grzeczne dzieciak, ale nie znaczy to, że są one złe, większość z nich po prostu się pogubiła. Savannah to jedna z uczennic, tej placówki. Życie jej nie oszczędzało, ale ona sama stara się dawać radę. Mimo, że rozsypało się na milion małych kawałków, a jej serce jest roztrzaskane nie daje za wygraną. Matką ją opuściła, ojciec pije, a ukochany brat jest chory. Dziewczyna na szczęście ma grubą skórę, nie pozwala sobie upadać. Walczy ona, ale już nie dla siebie, tylko dla ukochanego niepełnosprawnego brata, który jest dla niej wszystkim. Nie wpuszcza ona obcych do swojego życia, tkwi ona w swojej najgorszej wersji piekła. Kiedy w jej życiu pojawia się Cameron coś zaczyna się zmieniać, chce on zburzyć mur, którym od lat otacza sie Savvy. Serdecznie polecam tę pozycje.Jest to książka o dziewczynie, która ma od lat pod górkę, zmaga się z wieloma problemami, której życie kilka lat temu posypało się na kawałki i do dziś nikt go nie poskładał, a wręcz przeciwnie nowi ludzie wciąż je demolują i o chłopaku, który tego bałaganu się nie boi, a wręcz przeciwnie chce ją lepiej poznać i pomóc jej uprzątnąć cały ten bałagan, który ją spotkał. Jest to piękna i wzruszająca pozycja. Opowiada o młodych, ale nie jest to typowa młodzieżówka. Nie jest to pusty romans, a książka z przesłaniem, którą gorąco polecam! Fabuła kręci się wokół ludzi młodych, którzy musieli dorosnąć dużo szybciej, są dojrzali duchem i to właśnie sprawia, że ta pozycja ma w sobie tyle emocji, wydaje mi się, że jest to jedna z tych rzeczy, która ją wyróżnia. Serdecznie polecam przeczytać.

Oto mój top 5 roku 2017. A jakie są wasze ulubione, przeczytane w 2017 roku pozycje? Piszcie koniecznie w komentarzach :))

Piosenka na dziś:


Chwalcie się waszym 2017 w komentarzach!
~Nataliaaa

9 komentarzy:

 1. Bardzo dobry wynik. ;) Wielu z tych książek nie znam, ale może się zainspiruję i sięgną po którąś z wymienionych. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezły wynik! Widzę sporo książek Hoover, więc czuję się jak dumna matka, haha.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście nie najgorszy wynik :) Z twojej 5 top znam tylko November 9 i oczywiście uważam, że cudowna książka <3 Zdziwiłam się bo znalazł się tam też tytuł 'Wróć, jeśli masz odwagę' i oceniłaś bardzo wysoko natomiast ostatnio spotkałam się z oceną 1/10 :D

  OdpowiedzUsuń
 4. .November 9 - czytałam, ale w moich oczach nie zrobiła furory jest dobra, ale autorka ma lepsze powieści :) Obszerne podsumowanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję rocznych wyników! Dużo interesujących książek udało ci się przeczytać! A TOP 5 jest szczególnie mi bliskie. November 9 i Mleko i miód <3 Uwielbiam! Zaczytanego roku!
  POCZYTAJ ZE MNĄ

  OdpowiedzUsuń
 6. Też zrobiłam taki spis. Znajdziesz go u mnie na www.vaibewitched.wordpress.com - "Literacki rok 2017". Przeczytałam trochę mniej od Ciebie, ale prawie tyle samo. Super zestawienie :) Zapraszam do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem ciekawa Mleka i miodu oraz Wróć, jeśli masz odwagę. A mój 2017 był dobrym rokiem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny wynik. Gratuluję i oby ten 2018 rok był równie dobry, a nawet lepszy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dużo przeczytałaś. Wow. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
  Serdecznie pozdrawiam.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz bardzo dziękuje, są one dla mnie bardzo ważne i motywują mnie do dalszego pisania bloga.
Jak już komentujesz to zostaw link do swojego bloga, dzięki temu łatwiej będzie mi się odwdzięczyć :)