14.03.2017

Fatalna lista

Hej, hej! Zapraszam na recenzję nowości wydawnictwa Feeria Young!

Piosenka na dzisiaj:

Autor: Siobhan Vivian
Tytuł: Fatalna Lista
Liczba stron : 408
Tłumaczy: Andrzej Goździkowski  
Ocena: 8/10

Premiera: 01.03.2017


"Ależ nie ma w tym nic dziwnego.Pragnie poczuć się piękna. Każda dziewczyna, która dzisiaj przyszła na imprezę, w głębi duszy tego pragnie. To dlatego tak strasznie emocjonują się listą i balem."

Osiem różnych bohaterek, osiem różnych historii połączone jedną rzeczą- listą. 
Tradycja nakazuje, że co roku tydzień przed jesiennym balem w Mount Washington High School  zostaje wywieszona lista. Dla czwórki dziewczyn jest ona spełnieniem marzeń, ale w tym samym czasie dla drugiej czwórki jest ona największym koszmarem. Lista ta zawiera krótką i bardzo czytelną informację. Zostają na niej umieszczone najładniejsze i najbrzydsze dziewczyny z rocznika. Niektóre nie robią sobie nic z tego iż znalazły się na liście, inne zaś przejmują się tym czy uważają to za zaszczyt. Jak będzie w tym razem? Czy lista po raz kolejny zniszczy komuś życie?

Każda z dziewczyna marzy o tym by poczuć się piękną, nie koniecznie być idealną, ale usłyszeć od kogoś, że ma się w sobie to coś, że dla niego jest się najpiękniejszą na świecie, że nie trzeba zmieniać w sobie nic. O tym samym marzy również osiem bohaterek książki "Fatalna lista". 

Siobhan Vivian napisała o problemie, który dotknął/dotknie kiedyś każdego z nas. Przeniosła to tylko do szkolnej rzeczywistości i bardzo ciekawie opisała. Poznajemy osiem przeróżnych postaci. Każda z dziewczyn jest inna i każda z nich ma własne problemy. Jedna nie radzi sobie z odpowiednim żywieniem (Bridget), inną od lat uważana jest za najbrzydszą w swoim roczniku (Jennifer), kolejna jest ładnie mówiąc zołzą (Candace) czy jeszcze następna nie dorównuje swojej siostrze w nauce przez co nie jest doceniania (Abby). Bohaterek może się wydawać dużo, ale każda z nich jest świetnie opisana, można je bardzo dobrze poznać i co najważniejsze wszystkie są bardzo istotne dla tej pozycji. 

Książka jest idealna zarówno dla każdej nastolatki jak i dojrzałej kobiety, będzie to świetna lektura dla każdego, bo zawarte w niej przesłanie jest uniwersalne i da do myślenia wszystkim osobom, które tylko tej pozycji dadzą szanse! 

Autorka porusza problem bardzo prosty acz jednak mniej lub bardziej ważny dla każdego z nas- piękno. Pisze również o problemach nastolatków i o ich życiu. "Fatalna lista" jest dobra, wciągająca i naprawdę ciekawa. Czyta się ją lekko i szybko, ale jednocześnie można z niej wiele wyciągnąć, dostać nowy pogląd na różne sprawy. Polecam serdecznie bliżej się z nią zapoznać, przeczytać. Naprawdę warto, myślę,że każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie, jedne bohaterki będą się podobać bardziej, inne mniej, ale mimo to warto po nią sięgnąć! Polecam.

Za książkę bardzo dziękuje wydawnictwu Feeria Young :) :


I co? Jak podoba się recenzja?Może ktoś z Was miał już okazje zapoznać się z tą pozycją?? Piszcie swoje wszystkie odczucia w komentarzach!
Do posta!~ Nataliaaa

17 komentarzy:

 1. Chyba sama będę musiała przekonać się o wartości książki, gdyż przemiennie czytam plusowe i minusowe opinie na jej temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej najlepiej samemu się przekonać :)

   Usuń
 2. Ciekawa jestem, jaki wrażenie na mnie wywrze ta książka. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł trochę zaskakujący, ale widzę, że można dużo z tej książki wprowadzić do swojego życia

  OdpowiedzUsuń
 4. jeszcze nie czytałam, być może się skuszę ^_^

  obserwuję <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Zainteresowała mnie ta książka, więc mam nadzieję że niebawem po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę trzymać kciuki żebyś miała okazję ją jak najszybciej przeczytać :)

   Usuń
 6. Czytałam inne książki tej autorki w duecie z Jenny Han, więc po tą z chęcią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No dobra, przeczytam :P Zaraz po jej wydaniu nie miałam na nią ochoty, ale teraz zmieniłam zdanie. Zapowiada się bardzo interesująco :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zmieniłaś zdanie, mam nadzieję, że książka Ci się spodoba! :)

   Usuń
 8. Czytałam i mocno na mnie podziałała. Niby taka prosta, dla nastolatek, ale daje do myślenia i porusza ważny temat, a do tego świetnie napisana :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam, ale chętnie bym przeczytała, więc będę miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznaje się bez bicia: nie przeczytałam Twojego wpisu, ale to tylko dlatego, że właśnie jestem w trakcie lektury i nie chcę niczego sobie zakładać z góry! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem i wybaczam, sama też czasem tak robię jeżeli już czytam książkę, albo mam ją na półce :)

   Usuń
 11. Hmm, tym razem chyba książka nie dla mnie. ;/ Ale przyznam, że ciekawy jest ten motyw listy, która spaja historie bohaterek. ;)

  OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz bardzo dziękuje, są one dla mnie bardzo ważne i motywują mnie do dalszego pisania bloga.
Jak już komentujesz to zostaw link do swojego bloga, dzięki temu łatwiej będzie mi się odwdzięczyć :)