12.03.2013

Tolerancja :)

Dzisiejszy post jest troszke inny :)
A to dlaczego ??
Jak widzicie tytuł nosi nazwe tolerancja
I dzisiaj właśnie o tym będzie post
Bo moim zdaniem w Polsce tolerancja niezbyt istnieje :(

Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”) – termin stosowany w socjologii, badaniach nad kulturą i religią. W sensie najbardziej ogólnym oznacza on postawę wykluczającą dyskryminację ludzi, których sposób postępowania oraz przynależność do danej grupy społecznej może podlegać dezaprobacie przez innych pozostających w większości społeczeństwa. W okresie reformacji pojęcie to było stosowane w odniesieniu do mniejszości religijnych. Obecnie termin ten obejmuje również tolerancję różnych orientacji seksualnych oraz odmiennych światopoglądów.
Zasada tolerancji jest kontrowersyjna. Liberałowie twierdzą, że z góry skazuje ona na „tolerowane” zwyczaje i zachowania, które są odstępstwem od normy. Może też upoważniać ludzi sprawujących władzę do zwalczania odmienności. Zamiast tego proponują pojęcie moralności obywatelskiej i pluralizmu. Zwolennicy tradycyjnego fundamentalizmu krytykują tolerancję, gdyż widzą w niej formę moralnego relatywizmu. Ci, którzy ją popierają, definiują ją jako poszanowanie odmienności. Z drugiej zaś strony uważają, że termin ten w wąskim znaczeniu jest bardziej użyteczny, gdyż nie implikuje fałszywej aprobaty nieakceptowanych postaw społecznych. Tolerancja jest historycznie zmienna. Współcześnie tolerancja jest szeroko uznana na całym świecie, ale bywa też kwestionowana i naruszana.

Każdy z nas jest inny i dla tego powinniśmy być tolerancyjni
Bo tak na prawde odmienność nie znaczy  że ktoś jest gorszy !


Tolerancyjna Inna :*
A piosenka na dziś to :

2 komentarze:

  1. Wklejanie notek z wikipedii zawsze spoko ♥
    Zgadzam się, powinniśmy być tolerancyjni, ale w granicach zdrowego rozsądku... Np. jeśli ktoś jest homoseksualistą, to niech nim sobie będzie, ale niech się z tym publicznie nie afiszuje...

    OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz bardzo dziękuje, są one dla mnie bardzo ważne i motywują mnie do dalszego pisania bloga.
Jak już komentujesz to zostaw link do swojego bloga, dzięki temu łatwiej będzie mi się odwdzięczyć :)